من برای چه کاری ساخته شدم؟

تو برای چه کاری ساخته شدی؟!

سلام وقت بخیر ! من حمید امیدی هستم و در کنارتون هستم به عنوان کسی که در مراحل مختلف زندگیش همیشه جواب یک سری سوال ها براش حیاتی و مهم بوده و برای پیدا کردنشون، بسیار عذاب کشیده. سوالاتی که در دوره نوجوونی و حتی جوونی از خودم می پرسیدم این ها بود (این سوالات حتما سوالات شما هم هست!) :

من برای چه کاری ساخته شدم؟

ماموریت من از اومدن به این دنیا چی بوده؟

چرا اصلا من زنده هستم؟!

چرا با اینکه علاقه زیادی دارم که یک شغل فوق العاده پیدا کنم که توش بهترین باشم، هر روز ازش دور تر می شم؟!

اینجا هستی تا جواب این سوالات رو خیلی راحت بگیری و تعجب کنی که چرا تا به حال از این زاویه بهش نگاه نکرده بودی؟!

من برای چه کاری ساخته شدم؟ ماموریت من در این دنیا چیه؟!

دوست عزیزم، اول از همه باید بدونی که هیچ شکی نیست که کاری در دنیا هست که تو بهتر از همه انجامش میدی! در واقع اون کار یا شغل چیزی هست که خداوند در جوهره وجود تو گذاشته و به تو ماموریت داده که انجامش بدی!

اگر هنوز نمی دونی اون کار چیه، نا امید نشو.این به این معنا نیست که اون کار وجود نداره و تو باید معمولی زندگی کنی ! بلکه فقط به این معناست که هنوز پیداش نکردی و نگران نباش چون احتمالا خداوند برای تو خواسته تا با این صفحه مواجه بشی! بنابراین از اینجا به بعد رو به خوبی دنبال کن! چون جهان تورو به اینجا هدایت کرده !

کاری در دنیا وجود داره که فقط تو می تونی انجامش بدی که اگر بتونی پیداش کنی، به تغییر جهان کمک خواهی کرد! “حمید امیدی”

ماموریت من در دنیا

ماموریت من در دنیا چیه؟

این مقاله رو اگر تا انتها خوندی، میتونی دوره رایگان قانون جذب من رو هم بگذرونی که اونجا خودت رو با خودت بیشتر آشنا می کنم ! ♥️

بیا یه چندتا مثال برات بزنم!

جهان قبل از الکتریسیته، هیچ چیزی از برق و روشنایی به وسیله جریان الکتریکی نمی دونست!

حدود 50 سال پیش اصلا چیزی در دنیا به اسم اینستاگرام وجود نداشت!

اگر به وایکینگ ها درباره خودرو و ماشین چیزی می گفتی، احتمالا می کشتنت!

حتی همین الان که این مقاله رو میخونی، باید بدونی که قبل از کلیک کردنت، اصلا نمی دونستی من یعنی حمید امیدی چه کسی هستم!

پس دوباره به پاراگراف قبلی بر می گردم و میگم که کاری در دنیا وجود داره که هنوز نتونستی ببینیش و لمسش کنی ولی اون کار انتظار تورو می کشه! بیا پاراگراف بعد بهت بگم چرا!

حمید امیدی

حمید امیدی

چرا کاری که براش ساخته شدی منتظر تو هست؟

چون فقط تو می تونی اون کار رو به کمال برسونی ! فرض کن همین حالا کسی در دنیا وجود داشته باشه که بتونه تورو به کمال برسونه و بهترین ورژنت (version) از تورو به دنیا نمایش بده! این کار رو با گفتن حقایقی درباره خودت انجام بده و در مراحل مختلف بهت بگه که مثلا برو سکه بخر! بعدش بری و سکه رو بخری و کلی سود کنی و مثال های از این دست …

یه سوال از تو دارم ! تو چقدر تلاش می کنی اون آدم رو پیدا کنی؟ مطمئنم شب و روزت رو براش میزاری کلی هزینه می کنی تا پیداش کنی چون ارزشش رو داره!

شغلی که براش ساخته شدی هم همین حالت رو داره! اون برای اینکه به کمال برسه به تو نیاز داره و در به در دنبال تو میگرده! تا اینجا فقط سعی داشتم از نا امیدی درت بیارم و بهت بفهمونم که اون شغل واقعا وجود داره!

اگر میخوای بدونی که چطور میشه بصورت علمی به خواسته ها رسید، مقاله چطور به خواسته هایم برسم رو مطالعه کن!

کشش کار مورد علاقه به سمت تو

کشش کار مورد علاقه به سمت تو

قانون دنیا می گه که تو باید کاری که براش به دنیا اومدی رو پیدا کنی!

بچه ها ! دنیا رو نگاه کنید ! همه چیز در حال گسترشه! اگر چیزی باعث مسدود شدن جریان گسترش دنیا بشه، جهان اون رو از صحنه پاک می کنه! میل دنیا به پیشرفته! به کماله! تو به عنان کسی که در این دنیا زندگی می کنی، یک تیکه از یک پازل بزرگ هستی که اگر نقشت رو خوب بازی نکنی، از صحنه پاک می شی!

دنیا ترجیح میده تورو با موقعیت های مختلف آشنا کنه و حتی کاری کنه که شدیدا نا امید بشی تا در هایی رو به روت باز کنه! قانون نانوشته جهان هستی این هست که تو باید کمکش کنی تا گسترش پیدا کنه! اینطوریه که میتونی به گسترشش کمک کنی.

هر روز موقعیت های ثروت ساز داره بیشتر می شه! یک اپلیکیشن ساده مثل اینستاگرام که اخیرا طراحی شده، کاری کرده که میلیارد ها آدم بتونن ازش درآمد زایی کنن و این یعنی گسترش! قبل از اینستاگرام هیچکس نمی دونست همچین موقعیتی قراره وجود داشته باشه!

حالا من باید چکار کنم؟

این بخش، قسمت اصلی حرف من هست! اینجا برات روشن میشه که دقیقا باید چکار کنی! کاری که براش به دنیا اومدی در کمال ناباوری همین الان در دسترست هست! همین حالا میدونی که اون کار یا شغل چیه! بیا باز ترش کنیم!

چندبار شده کاری رو انجام دادی که بقیه ازش تعجب کردند؟ اگر الان نمی دونی لازم نیست راجع بهش فکر کنی چون چند ساعت، چند روز یا چند هفته دیگه خیلی اتفاقی جوابش بهت گفته میشه و ذهنت جواب رو بهت میده!

قدم اول : تا به حال چه کارهایی را انجام داده ای که بقیه با تعجب از تو تقدیر کردند؟

بذار چندتا مثال شخصی در این باره برات بزنم!

حمید امیدی برای چه کاری ساخته شده بود؟

از بچگی طبع شعر داشتم! مینوشتم و در سن پایین خیلی زیبا شعر می گفتم! بعد ها شروع کردن به نوشتن متن های موسیقی! این متن ها رو برای دوستانم میخوندن و اون ها ازم سوال می کردند که آیا این شعر ها رو خودم نوشتم یا از جایی حفظ کردم؟!

کتاب زیاد میخوندم و متن های بسیار جالبی مینوشتم! به صورت ناخودآگاه شروع به یاد گرفتن اصطلاحاتی میکردم که خیلی باحال بودن! بقیه از هم صحبتی با من خوشحال بودند و من متوجه شدم که حتی خیلی خوب حرف می زنم و موضوعات رو از دیدگاه های جالبی بررسی می کنم.

گاها نظرم رو راجع به موضوعی در اینستاگرام در پیج شخصیم میگفتم و میدیدم دوستانم رو که مدت ها بود استوری هامو فقط نگاه می کردند، اینبار متن من رو در صفحه شخصی خودشون منتشر می کردند!

میبینید؟ شغلی که در انتظارش بودم در دسترسم بود.من باید می نوشتم و صحبت می کردم! اما در تمام این مدت تا 26 سالگی و همین امروز، هر روز خیلی ناراحت از خودم می پرسیدم که پس من برای چه کاری ساخته شدم؟!

کاری که مشتاقانه در انتظار آن هستید، همین حالا در دسترس شماست.شما فقط نمی توانید آن را ببینید! “حمید امیدی”

نوشتن شاید کاری بود که برایش ساخته شدم

نوشتن شاید کاری بود که برایش ساخته شدم

کار ساخته شده برای تو، تو رو به خلسه می بره!

نشونه درست بودن اون کار اینه که وقتی انجامش میدی، هیچ عذابی در کار نیست! براتون پیش اومده که وقتی داشتید ریاضی میخوندید چه عذابی می کشیدید؟ برای من که کلا درس خوندن فوق العاده خسته کننده و عذاب آور بود!

اما وقتی کتاب میخوندم با رضایت کامل اینکار رو می کردم و انگار به خلسه می رفتم و آگاهیم رو نسبت به اطراف کمی از دست می دادم! در حین انجام اون کار دیگه نگران چک کردن اینستاگرامم نبودم و اصلا بهش فکر هم نمی کردم!

قدم دوم: چه کاری شما را به خلسه می برد؟ کدام کار است که بدون عذاب و تلاش زیاد و با میل زیاد انجامش می دهید؟

اها الان که فکر میکنم میبینم منم یه کاریو خوب انجام میدم!

بهت تبریک میگم عزیزم! الان در جایگاه خوبی هستی! اما باید بدونی فقط دونستن این موضوع برات کافی نیست! اما خوشحال باش!

الان باید دست به کار بشی.دیدی چقدر ساده بود؟ حالا داری فکر می کنی که خوب چطور باید از اینکار به یک شغل دست پیدا کنم؟

امیرعلی و علاقه بسیار عجیبش!

خیلی از ما به چیز های عجیبی علاقه مند هستیم! برادر من امیر علی 10 سالشه و خیلی عجیب به برند های مواد شوینده بهداشتی علاقه منده!

همه برند های مواد شوینده و بهداشتی رو میشناسه و کلکسیونی از پاک کننده های شیشه، تمیز کننده سطوح و … داره! عجیب نیست؟ 😂

تمام فیلم های تبلیغاتی این برند های تبلیغاتی رو از حفظه!

مطمئنم وقتی بزرگ بشه حتما ازم سوال می پرسه که داداش چطوری از این راه میتونم پول در بیارم؟

جواب من به امیرعلی چیه؟

بینهایت راه برای درآمد زایی از طریق این راه وجود داره! امیر علی میتونه در آینده به عنوان یک تیزر ساز (شرکت هایی که تیزر تبلیغاتی درست می کنند) شروع به کار کنه!

امیر علی می تونه رشته صنایع بخونه و بتونه بطری های شوینده ها رو به سبکی خلاقانه طراحی کنه و ازش کسب درآمد کنه!

امیر علی می تونه مدیر یک کارخونه تولید کننده مواد شوینده بهداشتی بشه.

حتی می تونه مدیر فروش بشه چون مطمئنم اونقدری که به این محصولات اشراف داره که بتونه خیلی راحت اون ها رو بفروشه!

در هر صورت این رویای امیرعلیه! اون با این کارش میتونه جهان شوینده های بهداشتی رو متحول کنه و گسترشش بده!

مهم نیست کاری که برایش ساخته شده اید چقدر عجیب و غریب باشد! شما می توانید از طریق آن ثروتمند شوید و با احساس خوب کار کنید! “حمید امیدی”

شما باید چکار کنید؟

الان که در حال نوشتن این مقاله هستم، ایده ای به ذهنم رسید که یک مقاله تولید کنم با عنوان “ایده های کسب و کار مسخره اما پولساز” .اگر این مقاله رو تولید کردم لینکش رو میزارم تا شما هم مطالعش کنید.

اما شما در این مرحله باید چکار کنید؟ حالا که میدونید برای چی ساخته شدید و ماموریت شما در این دنیا چیه، چه مسیری رو باید برید؟

اولین قدم : در جستجو باشید!

فیلم ببینید! سعی کنید دنیای بزرگتری رو ببینید، آهنگ و پادکست گوش کنید! این کار به شما کمک می کنه تا چیز های جدیدی رو ببینید و لمس کنید.ممکنه در حال گوش دادن به یک پادکست یا دیدن یک فیلم، کسی رو بشناسید که قبل از این نمی دونستید کیه!

مثلا من بعد از دیدن فیلم گرگ وال استریت با جردن بلفرت آشنا شدم و متوجه شدم یکی از بزرگترین سرمایه داران تاریخ بوده.از طریق اون فیلم متوجه شدم اگر در مسیر علاقم برم، حتی خودمم میتونم صاحب کسب و کار بشم و این موضوع برای از ما بهترون نیست! دقیقا مثل جردن بلفرت.

در این صورت میتونید متوجه بشید که خیلی ناخودآگاه با اشخاصی مواجه می شید که در مسیر شغل مورد علاقه شما قدم برداشتند و بسیار موفق شدند.اگر به این نقطه رسیدید و از جایگاه اون فرد خوشتون اومد، نفر بعدی شما هستید!

فیلم الهام بخش گرگ وال استریت

فیلم الهام بخش گرگ وال استریت

وقتی در مسیر درستتان قدم بر می دارید، جهان از راه های مختلف شما را افراد، موقعیت ها و چیزهایی رو به رو می کند که در مسیر شما هستند و می توانید از آن ها الگو بگیرید! “حمید امیدی”

دومین قدم : قدم بردار!

اولین کاری که در مسیر علاقت به ذهنت میاد رو انجام بده و این تصمیم رو خیلی کش نده! چون اگر فاصله تصمیم تا عملت رو طولانی تر کنی، ذهن تحلیلی و منطقیت همیشه باعث منصرف شدن تو از اون تصمیم میشه و اینطوری هیچوقت به نتیجه دلخواه نمی رسی.

ذهن شما از تغییر کردن می ترسد چون موقعیت کنونی شما را منطقه امن خودش می داند! “حمید امیدی”

بذار برات مثال بزنم

مثلا اگه از بچگی همه بهت گفتن خیلی خوب فیلم بازی می کنی و الان با خوندن این مقاله فهمیدی که برای این کار ساخته شدی و میخوای بدونی باید چکار کنی، باید بهت بگم که خودت چی فکر می کنی؟

من اگه تو همچین موقعیتی بودم، سعی می کردم به عنوان یک قدم، 50 تا از بهترین سریال های تاریخ سینما رو ببینم و نکات مثبت و منفی بازیگرانش رو یادداشت کنم!

یا مثلا میومدم و نقش بازیگرای اون فیلم رو خودم بازی می می کردم و به خودم می گفتم اگه اینطوری بازی می کرد بهتر بود!

یا سعی می کردم صبح که از خواب پا می شم فکر کنم نقش (مارلون براندو) رو توی فیلم گاد فادر دارم!

مزیت این کار چیه؟!

دوست عزیزم توی مغز تو یک سری نورون وجود داره.نورون ها اگر یک شبکه تشکیل بدن، می تونند باعث بشن یک سری کار ها رو مثل آب خوردن بلد بشی! مثلا الان شبکه نورونی بستن بند کفشت یک شبکه نورونی بسیار قویه که باعث میشه بدون فکر کردن و تلاش بتونی بند های کفشت رو ببندی!

حالا تصور کن اگه همه کارهایی که توی پاراگراف قبلی بهت گفتم رو اجرا کنی، یک شبکه نورونی قوی شکل می دی و باعث می شه اگر رفتی یه جایی برای تست بازیگری، خیلی راحت بهترین حالتت رو به اجرا در بیاری!

هر کاری که طی روز انجام می دهید، یک شبکه نورونی در شما ایجاد می کند و به مرور زمان و با تکرار، شبکه های نورونی قوی و قوی تر می شوند. “حمید امیدی”

سومین قدم : یه کاری انجام بده!

اگر خیلی وقته دوستت داره بهت میگه “بابا تو که استعدادشو داری، برو یه تست بازیگری (مثلا) بده!” .یا مثلا خیلی وقته یه موقعیت شغلی رو داری می بینی که مناسب تو هست و ازش خوشت میاد یا مثلا مدت هاست دلت میخاد اره رو دستت بگیری و با چوب یه مجسمه درست کنی، این کار رو انجام بده!

میدونم خیلی سخته، درک می کنم! اما شاید باورت نشه وقتی این کار رو انجام میدی، داری به جهان اعلام می کنی که من از این مسیر خوشم میاد و جهان هم برات راه رو باز تر و باز تر می کنه!

جهان به ما پاسخ می ده!

خیلی ها تواناییش رو دارند که با افکارشون یک سری چیز ها به دست بیارند.من از این روش برای آدم های مختلف خیلی مطمئن نیستم! اما میدونم جهان به کار ها و اعمال ما صد در صد پاسخ میده!

حتما از زبان افراد متاهل شنیدید که میگن شما برای ازدواج دست به کار شو، خدا خودش میرسونه! 😅 این افراد نمی دونن که جهان داره این کار رو برای اینکه در مسیر ازدواج قدم برداشتن براشون می کنه!

این قدرتی از انسان هست که خداوند به ما عطا کرده! توی هر مسیری اگر دوست داری پیشرفت کنی، با عملت به دنیا ثابت کن! جهان هستی زبان عمل کردن رو می فهمه!

اگر میخواهید جهان هستی شما را در مسیری یاری دهد، باید با زبان آن صحبت کنید.زبان جهان هستی افکار، نیت، احساس و عمل است.”حمید امیدی”

چهارمین قدم : توی موفقیت و شادی غرق خواهی شد!

اگر تمام این مواردی رو که بهت گفتم رو مو به مو اجرا کنی، به حدی می رسی که لذت، پول ، خوشبختی و همه چیزهای خوب ناخودآگاه سمت تو خواهند اومد. و همه این خوبی ها فقط و فقط به خاطر جستجوی تو صورت گرفت “من برای چه کاری مناسب هستم؟!” “من برای چه کاری ساخته شده ام؟”

این کار رو جهان برای تو کرد تا با این مقاله آشنا بشی!

خیلی از افراد تازه در سنین 50 سال به بالا با این آگاهی ها رو به رو میشن و این خیلی خوبه! اما اگر جوون یا نوجوون هستی، خوش بحالت! 😍 تو می تونی لذت بیشتری در زندگیت ببری!

به مرور زمان شبکه نورونی شغلی که براش ساخته شدی توی مغزت قوی تر و قوی تر میشه و موفقیت و خوشبختی برات ساده و ساده تر میشه! فقط ادامه بده!

موفقیت از طریق کاری که برای آن ساخته شدید

موفقیت از طریق کاری که برای آن ساخته شدید

حرف آخر من با تو

عزیز دلم، این فرصت رو نادیده نگیر.به من اعتماد کن من این مسیر رو گذروندم و نتیجش رو دیدم! ممنون از تویی که تا آخر کلمه به کلمه این مقاله رو خوندی و حتی تویی که فقط قسمت هایی رو خوندی!

اینجا وبسایت من یعنی مجله حمید امیدی هست.توی این وبسایت از چالش هایی که گذروندم و به نتیجه رسیدم برات حرف می زنم.امیدوارم خوشت بیاد.امیدوارم کاری که براش به دنیا اومدی رو به خوبی انجام بدی و به گسترش جهانت کمک کنی !

اگر دوست داشتی میتونی این مطلبو برای همون دوستت که همین الان توی ذهنت اومد بفرستی! نظر ارزشمندت رو پایین این مطلب برام بذار و من عاشقانه بهت پاسخ میدم، موفق باشی رفیق.😉

33 پاسخ
 1. صادق
  صادق گفته:

  سلام وقت بخیر. مطالب خیلی آموزنده بود ممنون از زحماتتون. من از بچگی به تجارت و بیزنس علاقه زیاد داشتم و همش کنجکاو بودم راجبش بدونم چجوریه و همچنین به زبان انگلیسی خیلی خیلی علاقه دارم و از سن 16 سالگی علاقه شدید به مد پیدا کردم مدلینگ هزینش زیاده دارم جمع میکنم و سعی میکنم موفق بشم. و الان 21 سالمه رشتم مدیریت بازرگانی است زبانم خوب نیست میخوام کلاس زبان برم اما هزینش زیاده. مد هم خدا بخدا ی ماه دیگع اقدام میکنم.
  من به این سه تا چیز خیلی علاقه دارم اما همشون پول میخواد. من پشتکار ندارم.

  پاسخ
  • hamidomidi
   hamidomidi گفته:

   صادق جان پول ملاک نیست! قدم برداشتنه که در های ورود موقعیت ها رو به روت باز خواهد کرد.
   یه مثال برات بزنم؟ همین حالا یک وبسایت رو برات لینکش رو میذارم راجع به مدلینگ هست و فراخوان هم دارند!
   https://modelacademy.ir/
   خب حالا بهم بگو ببینم آیا پول لازمه که بری و اطلاعات جدید یاد بگیری؟
   نه! این مرحله اول بود! مراحل بعدی هم برات باز میشن.فقط قدم بردار دوست گلم💙💙💙

   پاسخ
  • Fatemeh
   Fatemeh گفته:

   خیلی عالی و تکان دهنده بود مطلبتون
   دقیقا همون صحبت هایی بود که نیاز داشتم بدونم ممنون❤

   پاسخ
   • ۰سحر منصوری
    ۰سحر منصوری گفته:

    سلام خدمت حمیدآقای امیدی عزیز و دوستان گرامی
    موضوع خیلی خوب و عالیی بود.
    درک من از این موضوع این هست که چیزی که ما بهش علاقه داریم و برای اون کار ساخته شدیم چیزی جدا از ما و در مکان دیگه ای نیست در متن همین زندگی روزمره خودمونه و ما اگر نسبت به خودمون آگاه باشیم و آگاهانه زندگی کنیم و تمرکزمون روی خودمون باشه در مسیر زندگی روزمره مون باهاش برخورد میکنیم فقط کافیه ذهنی آرام داشته باشیم.بتونیم حواشی رو از زندگی مون حذف کنیم و پراکندگی ذهنی نداشته باشیم متاسفانه نحوه عملکرد ما در زندگی اینجوریه که از همه اخبار و اطرافمون مطلع هستیم جز روحیات خودمون.نسبت به دیگران شناخت داریم جز خودمون یعنی عادت کردیم بجای تحلیل خودمون زمان بذاریم و عملکرد و روحیات دیگران رو قضاوت و تحلیل کنیم.
    من خیلی توجه کردم یعنی تحلیل دیگران به عادت و رفتار ناخودآگاه ما تبدیل شده و ابتدا باید آگاهانه جلوی افکاری که مربوط به دیگران هست رو مرور نکنیم. این کار خیلی به ایجاد و گسترش تمرکز روی خودمون کمک میکنه و کم کم باید شروع کنیم به شناخت خودمون و کم کم ببینیم سبک شخصی مون در زندگی چیه؟ شناخت سبک شخصی و دستیابی به اون فارغ از الگوهای خانواده و دیگران خیلی تمرکز میخواد تمرکزی ک معطوف به خودمون باشه. اییینقدر الگوهای خانواده در ما رخنه کردن که ما بعدها متوجه میشیم که مثلا اگر فکر میکردم و میگفتم همه غذاها رو دوست دارم به تبعیت از خانواده بود که از بچگی مدام میگفتن بچه خوب اونیه که هر غذایی رو بخوره نگه اینو دوست ندارم اونو نمیخوام …مثلا شناخت همین الگو واقعا توجه میطلبه خودکاوی میطلبه.. این یه مثال خیلیی ساده بود!
    وقتی ذهن آروم باشه کم‌کم میتونه جواب سوالات رو بهمون بده و میتونیم با پرسیدن همین سوالاتی که در مقاله فرمودین به جواب برسیم گاهی جواب در لایه های خیلییی زیرین ذهنمون ذخیره شده و برای همین به شخصه فکر میکنم مقدمه رسیدن به جواب این سوالات آروم کردن ذهن هست…
    واقعا کاری که برای اون ساخته شدیم باید چیزی باشه که وقتی مشغولش بشیم زمان پرواز کنه! گرسنگی یادمون بره..و غرق لذت بشیم اینجوری زندگیمون سراسر لذته نه اینکه تبدیل بشه به لذت و عدم لذت چیزی ک الان خیلیامون در حال تجربه اش هستیم..
    اما خبر خوب اینه که جهان همیشه حامی تغییرات ماست فقط کافیه قدم اول رو برداریم و جهان برای قدم بعدی مارو هدایت و حمایت میکنه…
    ممنونم ازتون بابت مطالب مفید این مقاله🙏🏻🌹
    حال خوب و فکر آروم رو براتون آرزو دارم🙏🏻

    پاسخ
 2. نیما صالحی
  نیما صالحی گفته:

  ببخشید من یه کاری رو خیلی خوب میتونم انجام بدم اونم دروغ گفتنه من خیلی راحت دروغ میگم خیلی خیلی راحت بقیه رو گول میزنم حتی بارها با دروغ هام تو فضای مجازی خیلیارو جذب کردم یا تو واقعیت خیلی دروغ هام منو نجات داده و من ساعت ها میتونم خیال بپردازی کنم حتی میتونم بگم روزها میتونم خیال پردازی کنم و تو جهانه خودم سر کنم میتونم چیزای علمیی رو بدون معلم با خیال پردازی بفهمم میتونم خیلی
  با خیال پردازی خیلی راه حل ها رو پیدا کنم نمیدونم ولی این بیشتر ویژگیه بدیه تا خوب

  پاسخ
  • Fatemeh
   Fatemeh گفته:

   من توی دوران مدرسه خیلی خوب انشا مینوشتم.و همیشه دوست داشتم داوطلبانه توی کلاس جلوی جمع انشامو بخونم و هربار که نوبت من میشد بچه ها با دقت به نوشته هام گوش میدادن و از سمت بچه ها و معلمم خیلی تشویق میشدم
   حتی چندین بار بهم گفتن که صدای خوبی داری و وارد کار گویندگی شو
   از دوران ابتدایی هم همیشه میکروفون رو دوست داشتم و برای اجراهای صبحگاهی توی مدرسه داوطلب میشدم
   و توی خونه هم همیشه پشت یه میز می ایستادم و اجرا میکردم
   الان هم دانشجوی ادبیات انگلیسی هستم و هنوزم که هنوزه به صحبت کردن فکر میکنم و خیلی دوست دارم توی کلاسهای فن بیان شرکت کنم و همیشه در برخورد با آدمها به بیشترین چیزی که دقت میکنم بیان و صحبت کردن اونهاست و کلا زیاد درگیر این مسئله میشم.
   استیج رو هم خیلی دوست دارم و همیشه دنبال اینم که بیان تاثیرگذاری داشته باشم و از طریق اون تحسین بشم.
   همیشه تو خیالاتم فکر میکنم که کسی داره با من مصاحبه میکنه.
   در زمینه ی ورزش هم از دوران ابتدایی قوی بودم و مسابقات زیادی شرکت کردم. کلا بازی و ورزش رو هم دوست دارم.

   پاسخ
   • hamidomidi
    hamidomidi گفته:

    سلام فاطمه عزیز.چقدر عالی ! انرژی شما از پشت نظرتون کاملا من رو گرفت.مسیرتون رو ادامه بدید!
    اما لطفا دچار وسواس نشید!
    انسان هایی که توانایی های زیادی دارند، گاها بخاطر از این شاخه به اون شاخه پریدن آسیب میبینند.
    چون میتونن در هر کاری که وارد میشن موفق باشند (حداقل اینطوری حس می کنند!)

    پاسخ
 3. Parinaz
  Parinaz گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  راستش من چند ماه دیگه میرم توی ۱۸سالگی و واقعا نمیدونم چیکار کنم
  از یه طرف برا کنکورم کاری نکردم
  از یه طرف دوست دارم دیجی بشم و خواهرم تشویقم میکنه اما بازم نمیدونم چجوری
  از یه طرف به معلمی از یه طرف به حقوق و وکالت
  یعنی واقعا به همشون علاقه دارم و طبق گفته هاتون که گفتین اگه دیگران تشویقتون میکنن ….
  دوستام یا کسایی که میشناسم هر کدوم میگن که استعداد دارم تو این کار خوبم و…
  واقعا سر در گمم
  ممنون میشم کمکم کنید
  سپاس فراوان .

  پاسخ
  • Zeynab
   Zeynab گفته:

   سلام من الان ۱۳ سالمه کلاس هفتمم دارم میرم کلای هشتم با اینکه سنم کمه ولی خیلی به شغل آیندم فکر میکنم و راستش من به پلیسی خیلی علاقه دارم ولی بقیه میگن بهتره معلم بشی یا دکتر ولی متاسفانه من علاقه ای به این شغل ها ندارم ولی گاهی وقت ها فک میکنم برای پلیسی هم مناسب نیستم واینکه اصلا نمیدونم تو چه چیزی استعداد دارم

   پاسخ
  • Zeynab
   Zeynab گفته:

   سلام من الان ۱۳ سالمه کلاس هفتمم دارم میرم کلاس هشتم با اینکه سنم کمه ولی خیلی به شغل آیندم فکر میکنم و راستش من به پلیسی خیلی علاقه دارم ولی بقیه میگن بهتره معلم بشی یا دکتر ولی متاسفانه من علاقه ای به این شغل ها ندارم ولی گاهی وقت ها فک میکنم برای پلیسی هم مناسب نیستم واینکه اصلا نمیدونم تو چه چیزی استعداد دارم

   پاسخ
   • hamidomidi
    hamidomidi گفته:

    سلام زینب جان عزیز😍
    خیلی خوشحالم که با این سن کمت انقدر آیندت برات مهمه و آفرین بهت میگم.
    ازت میخوام بدونی که خیلی ها در سن تو دغدغه این چیز ها رو ندارند و بهت اطمینان میدم که شما در آیندت بسیار موفق خواهی شد.
    اما یک پیشنهادی برات دارم!
    دوست دارم بدونی که علایق به مرور زمان تغییر می کنند.
    یعنی مثلا ممکنه الان علاقه داشته باشی پلیس بشی و بعد ها احساس کنی که شاید اگر نویسنده میشدی خیلی بهتر بود!
    با تغییر سن و سال علایق متفاوت میشه.
    پیشنهاد من به تو این هست که هر کاری که الان در حال حاضر بهش علاقه مندی رو به بهترین شکل ممکن انجام بدی.
    اینطور، مسیر ها برای تو باز میشن.
    به جای فکر و تحلیل، سعی کن در لحظه حال باشی، توی درست بهترین باش و اگر استعدادی به جز این داری، سعی کن توش بدرخشی.
    اینطور کاری که براش مناسب هستی به سراغ تو خواهد اومد 😍😍
    اگه دوست داشتی توی یوتیوب سرچ کن ” حمید امیدی” و ویدئو های من رو ببین😍😍😍

    پاسخ
 4. Helia
  Helia گفته:

  سلام خسته نباشید ، ممنون بابت مطالب مفیدتون. من پایه نهم هستم و امسال انتخاب رشته و شغل و اون کاری که براش ساخته شدم رو دارم و خیلی سردرگم هستم من در طول روز بیشتر درس میخونم با اینکه علاقه زیادی به درس خوندن ندارم ولی پدر و مادرم میگن اگه پزشک شی موفق میشی و این حرفا ولی من واقعا نمیدونم باید چیکار کنم ؟
  مقاله تکن رو هم خوندم ولی هرچقدر فکر میکنم نمیدونم به چی علاقه دارم.

  پاسخ
 5. mohammad
  mohammad گفته:

  سلام.من مطلبتون رو قبلا مطالعه کردم.الان از اون وقت یه ماهی میگذره اما هنوز نفهمیدم واقعا تو چی استعداد دارم.می تونید در این زمینه کمکم کنید؟؟به چیزای دیگه ای هم نیاز بود لطفا ازم بپرسید.

  پاسخ
 6. mohammad
  mohammad گفته:

  سلام.من مطلبتون رو قبلا مطالعه کردم. الان یه ماهی میگذره اما هنوز نفهمیدم واقعا تو چی استعداد دارم. می تونید در این زمینه کمکم کنید؟چیزایی که لازمه بگم لطفا ازم بپرسید.

  پاسخ
  • hamidomidi
   hamidomidi گفته:

   سلام وقت بخیر!
   استعداد مهم نیست خیلی!
   مهم مداومت و استمراره!
   نزدیک ترین کاری رو که به ذهنتون میاد و حس می کنید بهش علاقه دارید رو انتخاب کنید.
   در مسیرش برید و شروع کنید.
   برای شروع کننده ها، دنیا راه ها رو باز خواهد کرد!

   پاسخ
 7. parham
  parham گفته:

  سلام.من بعد از مدت ها ازینکه مقاله تون رو خوندم،بالاخره اون کار رو پیدا کردم.اولش جا خوردم ولی بعد از اون،هرروز به رفتارام فکر کردم تا مطمئن شدم.هر کی یه جمله می گه من در همون مورد اگه چیزی بلد باشم حتما راهنماییش میکنم!!چه ازون آدم متنفر باشم،چه به حرفام گوش بده چه نه ،من هرچی بلد باشم براش توضیح میدم!!خسته هم نمیشم.حالا به نظرتون ین چیزیه که من توش خوبم؟اگه آره میشه مشاغل مربوطه رو بگید؟

  پاسخ
 8. ahmad
  ahmad گفته:

  سلام حمید عزیز
  اولا که ممنونم ازت که حداقل واسه موضوع سرچی که زدم یه مطلب مرتبط پیدا شد
  و اون اینکه فکر می کنم برای کار بزرگتری آفریده شدم 👌
  سال هاست بهش فکر می کنم و دیروز جدی تر بودم گفتم بذار سرچ ینترنتی بزنم 😊
  و صد ها وبلاگ در مورد این اومد که راه های مبارزه با فکر کردن زیادی و … 🤦‍♂️
  یه لحظه داشتم به این نتیجه می رسیدم که نکنه … 😢
  تا اینکه این مطلب شما رو خوندم 😎
  تا حدودی مرتبط بود و حداقل نامید کننده نبود 😉
  حالا به یوتوب ت سر میزنم ببینم دیگه چی میشه
  واقعیت دوست دارم به زمان و مکانی درش زندگی میکنم خدمتی بکنم ، نه اینکه سرم به زندگی خودم باشه و … تمام 🥰

  پاسخ
 9. Arash
  Arash گفته:

  جناب حمید امیدی عزیز
  بسیار مطالب مفید و مثبتی بود، ممنون از ذهن مثبت اندیش شما. خیلی دوست دارم از نزدیک با شما آشنا بشم.

  پاسخ
 10. Raon
  Raon گفته:

  سلام. وقتتون به خیر.
  ببخشید من کنجکاو شدم که مدرک تحصیلی شما چیه و شغلتون چیه؟ مقالاتتون جزء چه علمی به حساب میان و پشتوانه ی حرفاتون چی هست؟ افراد مطرح دیگه در این حوزه چه کسانی هستن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • hamidomidi
   hamidomidi گفته:

   سلام دوست عزیزم خوبین؟
   من حمید امیدی هستم،
   مدرک تحصیلیم دیپلم هست.
   توی دانشگاه عمران خوندم و اخراج شدم
   مقالاتی که در این سایت میبینید همگی تجربی هست و پایه علمی (شاید) نداشته باشه

   پاسخ
 11. محمد
  محمد گفته:

  سلام آقای امیدی خیلی عاااااااااااااااااااااالی بود
  واقعاً مسیرم رو واضح و مشخص کردید خیلی ممنون 🌹

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *